Amelia Vega Polanco

Amelia Vega Polanco urodziła się 7 listopada 1984 roku w Santiago de los Caballeros, w Republice Dominikany. Amelia została pierwszą dominikanką, która otrzymała tytuł Miss Universe w 2003 r. W wieku 18 lat była najmłodszą zwyciężczynią od 1994 r.

Ojciec Amelii Vega, Otto Vega, jest lekarzem medycyny ogólnej z biurami w Nowym Jorku i Miami. Jej matka, Patricia Polanco Alvarez, również urodziła się w Santiago de los Caballeros, jest licencjonowanym pilotem, a była wcześniejszą posiadaczką tego tytułu, która reprezentowała Dominikanę podczas konkursu Miss Świata w 1980 roku. Vega jest siostrzenicą nagrodzonego Grammy piosenkarza Juana Luisa Guerry.

Amelia Vega Polanco

Amelia Vega - kariera

Amelia Vega pojawiła się w okładce kilku magazynów, począwszy od Mujer Unica and Oh! Magazine, do znanego na całym świecie Cosmopolitan, Caras, Vanidades, Harper's Bazaar, Glamour, Selecta. Od 4 lat jest także wiodącą kreacją kampanii kosmetycznych firmy Cover Girl.

Amelia Vega zadebiutowała jako piosenkarka ze swoim wujem "Juan Luis Guerra" w Madison Square Garden i American Airline's Arena. Po jej rządach, gdy tytuł Miss Universe dobiegł końca, Amelia pracowała jako gospodarz reality show Voces de América, który wyemitowano w sieci Telemundo. Była także gospodarzem kilku edycji "Festival Presidente", w których wzięło udział ponad 60 000 osób, a następnie gościła "Suegras", reality show emitowanym w USA i Ameryce Południowej. Jej filmowy debiut odbył się w 2005 roku, z udziałem w filmie Zaginione miasto w reżyserii Andy'ego Garcii. Miała również okazję wystąpić w Homie Spumoni, filmie z Donaldem Faisonem. oraz Whoopi Goldberg, który został zaplanowany i wydany latem 2008 roku. W 2010 roku została gospodarzem meksykańskiego reality show "Segunda Oportunidad" z chilijskim Rafaelem Aranedą. Wystąpiła także w filmie "Mi corazoncito" z grupy muzyki dominikańskiej bachaty Aventura.